مقالات ویژه گمینگ

بهترین بازی های واقعیت مجازی فضایی

 

فضا برای بسیاری از مردم شگفت انگیز و در عین حال مرموز است. از آنجایی که افراد زیادی جذب فضا می شوند، جای تعجبی نیست که بسیاری از بازی های عالی از این ویژگی به عنوان تم اصلی خود استفاده کنند. کاوش فضا در واقعیت مجازی بسیار شگفت انگیز است، زیرا می توانید سیاره های جدید، سفینه های فضایی و محیط های ضدجاذبه را از نزدیک ببینید. چند بازی واقعیت مجازی فضایی وجود دارند که ساخته شده و نباید آن ها را از دست بدهید.

هرکس یک فانتزی از بازدید از فضا دارد. با این حال، واضح است که وحشی ترین سناریوهای علمی تخیلی ما در آینده های دور امکان پذیر هستند. خوشبختانه، بازی های ویدیویی امکان سفر در فضا، دیدن سیاره های منحصر به فرد و خلبانی سفینه های فضایی را ایجاد می کنند.

بازی های ویدیویی با تم فضایی بسیار زیادی در بازار وجود دارند، اما تنها چند بازی واقعیت مجازی وجود دارد که در فضا رخ می دهد؛ با این حال، بازی های واقعیت مجازی که در محیط فضا هستند از منحصر به فردترین عناوین در کل این ژانر محسوب می شوند. در این مقاله از سایت مرکز خرید دات کام قصد داریم بهترین بازی های واقعیت مجازی که در فضا رخ داده اند را به شما معرفی کنیم.

۱۵- بازی Star Wars Battlefront Rogue One: VR Mission

بازی واقعیت مجازی Star Wars Battlefront Rogue One: VR Mission
بازی Star Wars Battlefront Rogue One: VR Mission

Star Wars Battlefront Rogue One: VR Mission یک بازی رایگان روی پلی استیشن واقعیت مجازی است. این ماموریت در مقایسه با سایر ماموریت های واقعیت مجازی کوتاه است، اما اگر عاشق Star Wars هستید نباید این بازی را از دست بدهید.

شما باید حین سوار شدن بر X-Wing، به دنبال سفینه ای بگردید که در میان فضا به کمک نیاز دارد. بازی های واقعیت مجازی بسیاری در جهان Star Wars وجود دارند، اما هیچیک تا این میزان آزاد نیستند. اگر همیشه می خواستید خودتان در فیلم Star Wars غرق شوید، پس انجام بازی Star Wars Battlefront Rogue One: VR Mission برای شما ضروری است.

۱۴- بازی Trover Saves The Universe

بازی واقعیت مجازی Trover Saves The Universe
بازی Trover Saves The Universe

Trover Saves The Universe یکی از منحصر به فردترین بازی هایی است که می توانید روی هر پلتفرم واقعیت مجازی انجام دهید. این بازی در جهان کامل و جداگانه ای پر از موجوداتی ساخته شده که برای زندگی واقعی کمی عجیب و غریب است. این بازی که توسط یکی از خالقان Rick And Morty ساخته شده و طنزی مشابه Trover Saves The Universe دارد و مطمئنا شما را به یاد کارتون های بزرگسالان خواهد انداخت.

حتی اگر طرفدار Rick And Morty نباشید، باز هم Trover Saves The Universe با توجه به شایستگی های خود بسیار قوی بوده و به شما امکان جستجو در جهان رنگارنگی را با سبک هنری جذاب و فیلمنامه ای خارق العاده می دهد. Trover Saves The Universe در واقعیت مجازی پلی استیشن، هدست های رایانه شخصی واقعیت مجازی و Oculus Quest وجود دارد. کاوش در جهانی جدید هرگز تا این اندازه سرگرم کننده نبوده است.

۱۳- بازی Discovering Space 2

بازی واقعیت مجازی Discovering Space 2
بازی Discovering Space 2

اگر یکی از طرفداران پر و پا قرص منظومه شمسی هستید، پس Discovering Space 2 برای شما ساخته شده است. هرچند بازی های فضایی بر ماجراجویی های منحصر به فرد و داستان های فانتزی تمرکز دارند، اما Discovering Space 2 همه ی این موارد را دور انداخته و جایی برای زندگی در سیاره های اطراف زمین باز کرده است.

شما می توانید با بیگانگان ملاقات کرده و در نبردهای سفینه های فضایی در بسیاری از بازی ها شرکت کنید. اما گاهی خوب است که به عقب برگردید و از درون هدست خود در منظومه شمسی سفر کنید. Discovering Space 2 یک تجربه واقعیت مجازی عالی برای بازیکنانی است که راحتی را به عمل ترجیح می دهند. شما می توانید جهان را در Discovering Space 2 در هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی خود کاوش کنید.

۱۲- بازی Space Explore VR

بازی واقعیت مجازی Space Explore VR
بازی Space Explore VR

Space Explore VR از این نظر که قرار نیست با بیگانگان مبارزه کنید مانند Discovering Space 2 است، اما در این بازی قرار است فضای بیرون زمین را به روشی آرام ببینید. می توانید ایستگاه های فضایی را کاوش کرده و در یک پیاده روی در فضای واقعیت مجازی در Space Explore VR شرکت کنید.

همچنین می توانید Space Explore VR را روی هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی و رایانه شخصی واقعیت مجازی بازی کنید، پس این بازی، یک بازی عالی است که در چندین پلتفرم در دسترس است. اگر نمی خواهید خیلی از زمین دور شوید اما باز هم می خواهید بدانید فضا چه چیزهایی را برای شما در نظر گرفته، باید انجام این بازی را در اولویت قرار دهید.

۱۱- بازی Star Wars: Tales From The Galaxy’s Edge

بازی واقعیت مجازی Star Wars: Tales From The Galaxy's Edge
بازی Star Wars: Tales From The Galaxy’s Edge

Star Wars: Tales From The Galaxy’s Edge یک ماجراجویی Star Wars دیگر در واقعیت مجازی است، که یک بازی Oculus Quest با آیتم های زیاد برای طرفداران Star Wars به شمار می رود. در این بازی با شخصیت های دوست داشتنی مانند R2-D2 ملاقات کرده و به روشی که دوست دارید با دنیای Star Wars ارتباط برقرار خواهید کرد.

اگر Star Wars و افسانه های اطراف آن را دوست دارید، پس Star Wars: Tales From The Galaxy’s Edge یکی از بهترین تجربه هایی است که می توانید در هدست واقعیت مجازی داشته باشید. به علاوه، اگر عاشق ماجراجویی در فضا باشید این بازی یک بازی فوق العاده است، پس هرکسی که طرفدار Star Wars باشد می تواند از آن لذت ببرد.

۱۰- بازی Shuttle Commander

بازی واقعیت مجازی Shuttle Commander
بازی Shuttle Commander

Shuttle Commander یک بازی ویدیویی واقع گرایانه است که امکان کنترل یک شاتل فضایی را در واقعیت مجازی به شما می دهد. فیزیک واقعی در Shuttle Commander وجود دارد، پس واقعا حس می کنید که در حال کنترل آن بوده و سعی می کنید در نقاط مختلف فرود بیایید.

Shuttle Commander ماموریت های Hubble Space Telescope را بازسازی می کند، که تجربه ای متفاوت از هر چیز دیگری است که در لیست بازی های واقعیت مجازی مشاهده می کنید. Shuttle Commander در هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی، رایانه شخصی واقعیت مجازی و Oculus Quest در دسترس است.

۹- بازی No Man’s Sky

بازی واقعیت مجازی No Man’s Sky
بازی No Man’s Sky

یکی از گسترده ترین بازی های اکتشاف فضایی که تاکنون ساخته شده No Man’s Sky است، این بازی دارای جهانی پر از میلیاردها سیاره است که باید کشف شوند، پس هیچ تجربه ای مشابه آن وجود ندارد. شما می توانید ایستگاه ها و سیاره هایی را بسازید و گونه های بیگانه جدیدی را پیدا کنید.

بازی No Man’s Sky دارای یک حالت واقعیت مجازی است؛ با این حال، واقعیت مجازی الزامی نیست، یعنی می توانید با دوستانتان که تنظیمات واقعیت مجازی ندارند هم بازی کنید. شما می توانید No Man’s Sky را در واقعیت مجازی روی هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی و رایانه شخصی واقعیت مجازی تجربه کنید.

۸- بازی Apollo 11 VR

بازی واقعیت مجازی Apollo 11 VR
بازی Apollo 11 VR

Apollo 11 VR بیشتر از بازی یک تجربه است؛ با این حال، تجربه ای است که نباید از دست بدهید. در Apollo 11 VR، می توانید رویدادهای Apollo 11 را در واقعیت مجازی تجربه کنید، این بازی در حال حاضر نزدیک ترین تجربه به رویدادهای تاریخی را به شما نشان می دهد.

لحظات تاریخی یکی از بهترین موارد مورد استفاده در واقعیت مجازی هستند، فرقی ندارد در فضا رخ دهند یا زمین. اگر به سفر فضایی علاقه دارید، پس Apollo 11 VR در هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی، رایانه شخصی واقعیت مجازی و Oculus Quest در دسترس است.

۷- بازی Echo Arena

بازی واقعیت مجازی Echo Arena
بازی Echo Arena

بازی های ورزشی بسیاری برای هدست های واقعیت مجازی در دسترس هستند؛ با این حال، Echo Arena یک بازی فریزبی است که با افزودن فضا به ترکیب ورزش اصلی، آن را گسترش داده است. در Echo Arena، شما در محیطی بدون جاذبه مبارزه می کنید و از اشیاء شناور درون آن برای حرکت در اطراف نقشه استفاده خواهید کرد.

Echo Arena یک تجربه واقعیت مجازی شگفت انگیز است که با افزودن مکانیسمی منحصر به فرد، ورزشی محبوب را گسترش می دهد. Echo Arena در هدست های Oculus رایانه شخصی و Oculus Quest در دسترس است.

۶- بازی Star Trek: Bridge Crew

بازی واقعیت مجازی Star Trek: Bridge Crew
بازی Star Trek: Bridge Crew

بسیاری از بازی های واقعیت مجازی در فرانچایزهای قدیمی ریشه دارند، مانند Star Wars. Star Trek: Bridge Crew نسخه Star Trek است. اگر طرفدار Star Trek هستید، پس نباید این تجربه را از دست بدهید. این بازی در U.S.S. Aegis اتفاق می افتد و می توانید خود را در Star Trek Universe غرق کرده و در حین اکتشاف فضا در واقعیت مجازی، ماموریت هایی را کامل کنید. شما می توانید Star Trek: Bridge Crew را روی هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی، رایانه شخصی واقعیت مجازی و Oculus Quest انجام دهید.

۵- بازی Elite Dangerous

بازی واقعیت مجازی Elite Dangerous
بازی Elite Dangerous

Elite Dangerous یک بازی اکتشاف فضایی پیچیده مشابه No Man’s Sky است. شما می توانید با یک سفینه در اطراف کهکشان پرواز کنید، کارهای مختلفی انجام دهید و پول به دست بیاورید. Elite Dangerous یک بازی چند نفره است، پس در طول ماجراجویی در کهکشان و جستجوی فضا، با افراد دیگری هم ملاقات خواهید کرد.

شما می توانید سفینه خود را سفارشی کنید، با این کار آزادی بیشتری در تجربه خود خواهید داشت. Elite Dangerous در هدست های رایانه شخصی واقعیت مجازی در دسترس است و یکی از بهترین بازی های اکتشاف فضا با پشتیانی از واقعیت مجازی است.

۴- بازی Lone Echo

بازی واقعیت مجازی Lone Echo
بازی Lone Echo

Lone Echo از نظر عملکرد مانند Echo Arena بوده و دارای سیستم حرکتی منحصر به فردی است که در آن می توانید اشیاء و سطوح را بگیرید و خود را در فضا هل دهید. این سیستم بسیار واقع گرایانه است و این حس را به شما می دهد که گویی در فضای بدون جاذبه در حال شنا هستید.

Lone Echo دارای یک داستان اصلی با عناصر کاوشی و همچنین پازل هایی است که برای پیشرفت در بازی باید آن ها را حل کنید. بسیاری از دیگر بازی های واقعیت مجازی در فضا داستان جالبی ندارند؛ با این حال، داستان در Lone Echo یکی از نقاط قوت آن است. Lone Echo در هدست های Oculus رایانه شخصی در دسترس است.

۳- بازی Space Pirate Trainer

بازی واقعیت مجازی Space Pirate Trainer
بازی Space Pirate Trainer

Space Pirate Trainer یکی اولین بازی های محبوب واقعیت مجازی است، اما هنوز هم یکی از سرگرم کننده ترین تجربه های این روزها به شمار می رود. شما می توانید با موجی از ربات ها در Space Pirate Trainer مبارزه کرده و از سلاح های مختلفی از تفنگ تا شمشیر استفاده کنید. بازی های بسیار دیگری هم وجود دارند که مکانیسم مشابهی دارند، اما Space Pirate Trainer به خاطر فضا، منحصر به فرد است.

Space Pirate Trainer شاید گسترده ترین بازی واقعیت مجازی نباشد، اما یکی از اولین بازی های واقعیت مجازی فضایی و لذت بخش ترین تجربه است. شما می توانید Space Pirate Trainer را در هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی، رایانه شخصی واقعیت مجازی و Oculus Quest بازی کنید.

۲- بازی End Space

بازی واقعیت مجازی End Space
بازی End Space

در End Space باید به یک سفینه دستور دهید و دشمنان خود را با موشک منفجر کنید تا آن ها را شکست داده و ماموریت خود را تمام کنید. End Space یکی دیگر از بازی های مبارزه ای فضایی است. با این حال، تفاوت آن این است که در واقعیت مجازی است، پس حس می کنید گویی خلبانی هستید که سفینه ای را در میان ستارگان هدایت می کنید.

با پیشرفت در داستان اصلی می توانید سلاح های جدیدی را باز کنید، محتوای زیادی در طول بازی وجود دارد و مبارزات شما را ناامید نمی کنند. End Space در هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی، رایانه شخصی واقعیت مجازی و Oculus Quest در دسترس است.

۱- بازی Star Wars Squadrons

بازی واقعیت مجازی Star Wars Squadrons
بازی Star Wars Squadrons

اگر از بازی Star Wars لذت می برید، پس احتمالا عاشق Star Wars Squadrons خواهید شد، به خصوص اگر آن را در واقعیت مجازی بازی کنید. Star Wars Squadrons بازی ای است که بر مبارزه فضایی تمرکز داشته و می توانید چهار نوع Starfighters متفاوت را کنترل کنید تا دشمنان را در جهان Star Wars شکست دهید.

Star Wars Squadrons یک تجربه اول شخص است که اگر از واقع گرایی خوشتان بیاید، بازی عالی ای خواهد بود. حتی اگر طرفدار Star Wars نباشید هم می توانید از Star Wars Squadrons لذت ببرید، زیرا گیم پلی فوق العاده سرگرم کننده ای دارد. شما می توانید Star Wars Squadrons را روی هدست های پلی استیشن واقعیت مجازی و رایانه شخصی واقعیت مجازی بازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *