مقالات ویژه گمینگ

۱۰ سایت برتر برای دانلود بازی های رایگان

این لیست از سایت های امن برای دانلود بازی های رایگان رایانه ای است که امکان جستجوی بازی های جدید و کلاسیک را در دسته های مختلفی از ژانر ها، از شوترهای اکشن تا جدیدترین بازی های ورزشی، آسان می کند. بسیاری از سایت های برتر برای دانلود نسخه کامل بازی های رایگان رایانه ای، عناوینی که برای پلتفرم های دیگری همراه با ویندوز مانند مک و لینوکس توسعه یافته اند را نیز ارائه می دهند.

بهترین سایت ها برای دانلود بازی های رایگان

۱- سایت Origin

سایت دانلود بازی Origin
سایت Origin

Origin یکی از معروف ترین پلتفرم ها برای دانلود بازی ها است. این سایت متعلق به EA، یکی از بزرگترین شرکت های بازی سازی جهان است که مسئول ساخت عناوینی چون FIFA ،Madden و Mass Effect بود. Origin با دارا بودن استریم داخلی توییچ، مدیریت پروفایل دقیق، ادغام کامل رسانه های اجتماعی و حساب های کنسولی و سایر ویژگی ها، مکان مناسبی برای پیدا کردن و بازی کردن است. این سایت بازی های رایگان بسیاری دارد.

۲- سایت Steam

سایت دانلود بازی Steam
سایت Steam

وقتی حرف از پلتفرم ها و فروشگاه ها می شود، Steam یکی از بزرگترین اسامی در این تجارت است. این پلتفرم، توسط بازیکنان بسیاری مورد استفاده قرار گرفته و عناوین بی شماری را از انواع سازندگان، از جمله استودیوهای معروف و سازندگان مستقل ارائه می دهد. بازی های رایگان بسیاری را هم در Steam پیدا خواهید کرد، مانند شوترها، عناوین پازلی، عناوین اکشن، عناوین معمولی، بازی های ماجراجویی، نقش آفرینی و عناوین دسترسی زودهنگام.

۳- سایت G2A

سایت دانلود بازی G2A
سایت G2A

G2A معروف ترین سایتی است که کاربران می توانند از آن تخفیف های بزرگی در آخرین نسخه های بازی دریافت کنند و وقتی می خواهید معاملاتی انجام داده و برای محصولات گیمینگ برتر پول کمتری پرداخت کنید، این سایت بسیار مناسب است.

در این سایت هیچ بازی رایگانی را برای دانلود مستقیم پیدا نمی کنید، اما می توانید با سیستم G2A Loot وارد شوید که در آن کاربران سکه هایی را مبادله می کنند تا “Cases” را باز کنند که در آن ها بازی هایی، شامل جدیدترین عناوین AAA برای بازیکنان خوش شانس وجود خواهد داشت.

۴- سایت Mega Game

سایت دانلود بازی Mega Game
سایت Mega Game

بازیکنان فوق حرفه ای عاشق Mega Games هستند. این سایت برای بازیکنان واقعی طراحی شده که ۲۴ روز و ۷ روز هفته را با بازی ها زندگی کرده و نفس می کشند. این سایت شامل آموزش ها، اصلاحات، مادها و موارد بسیار زیاد دیگری برای عناوین مشهور است.

همچنین دارای بخش نرم افزاری رایگانی است که با هدیه های بازی ها پر شده است. در اینجا می توانید عناوین مستقل و کمتر شناخته شده شامل بازی های پازلی، عرصه ای، ترسناک و شوتر را پیدا کنید. طرح سایت ساده و راحت است و کاربران تشویق می شوند محتوای خود را در سایت قرار دهند.

۵- سایت Battle.net

سایت دانلود بازی Battle.net
سایت Battle.net

Battle.net که گاهی به صورت BNET کوتاه می شود، یک پلتفرم توزیع بازی متعلق به Activision Blizzard است. این سایت دارای لانچر اختصاصی خود بوده و مکانی عالی برای پیدا کردن بازی های رایگان این شرکت مانند    Hearthstone ،Starcraft II و World of Warcraft است. لانچر همچنین دارای ویژگی های اجتماعی سرگرم کننده برای ارتباط با دوستان نیز می باشد.

۶- سایت Epic Games Store

سایت دانلود بازی Epic Games Store
سایت Epic Games Store

Epic Games Store در سال های اخیر به عنوان یکی از رقبای اصلی برای بهترین فروشگاه های دانلود بازی ظاهر شده است. Epic یک شرکت موفق گیمینگ است و تلاش و هزینه زیادی را صرف موفقیت این پلتفرم کرده اند تا با استیم رقابت کند. این سایت عناوین رایگانی را به صورت منظم ارائه می دهد و بسیاری از بازی های بزرگ برای مدتی به صورت رایگان در دسترس قرار می گیرند. همچنین شامل بسیاری از بازی های رایگان مانند Genshin Impact و World of Warships نیز است.

۷- سایت Acid Play

سایت دانلود بازی Acid Play
سایت Acid Play

Acid Play سایتی عالی برای پیدا کردن بازی های رایگان ساده، شامل بسیاری از عناوین مستقل و بازی های توسعه یافته توسط سازندگان دیگری است که کارهای خود را به صورت آنلاین و رایگان منتشر می کنند. این سایت دانلود مستقیم را ارائه داده و طرح ساده سایت به شما اجازه می دهد بازی های جدید را بر اساس ژانر یا پلتفرم جستجو کنید.

۸- سایت AllGamesAtoZ

سایت دانلود بازی AllGamesAtoZ
سایت AllGamesAtoZ

برخلاف سایت هایی مثل Origin و استیم، AllGamesAtoZ در واقع سایتی برای دانلود بازی های رایانه ای نیست. بلکه، جایی است که می توانید اطلاعات زیادی را درباره بازی های رایانه ای مختلفی که به صورت رایگان در دسترس هستند پیدا کنید.

این سایت اساسا منبع مفیدی است که با لیست هایی از بازی های رایانه ای رایگان پر شده است. این سایت به صورت منظم با بازی های رایگان جدید به روز شده و لینک هایی را برای سایت های دیگری مانند Battle.net و Epic Games Store ایجاد کرده که می توان عناوین رایگان را از آن ها دانلود کرد.

۹- سایت Softpedia

سایت دانلود بازی Softpedia
سایت Softpedia

Softpedia یک مرکز دانلود رایگان است که کاربران می توانند لینک های دانلود مستقیم برای انواع برنامه ها و نرم افزارها برای ویندوز، مک، اندروید و لینوکس را پیدا کنند. همچنین جای خوبی برای پیدا کردن بازی های رایگان است. لیست بازی ها به اندازه سایت های دیگر گسترده نیست، اما بازهم می شود بازی های پازلی خوب، بازی های مسابقه ای، بازی های RTS و بازی های نقش آفرینی را پیدا کرد.

۱۰- سایت Ocean of Games

سایت دانلود بازی Ocean of Games
سایت Ocean of Games

Ocean of Games سایت مفید دیگری برای پیدا کردن بازی های آنلاین در تمامی ژانرها است. طرح و رابط کاربری سایت کمی قدیمی و ابتدایی است، اما سایت به خوبی کار می کند، دکمه ای برای دسته بندی ها و نوار جستجوی خوبی برای کمک به یافتن عناوین وجود دارد. سایت مانند یک بلاگ معمولی با پست هایی است که به هر بازی اختصاص داده شده و جزئیات و لینک دانلود مستقیم را برای ژانر بازی های محبوبی چون استراتژی، شوتر، اکشن، ماجراجویی و پازلی ارائه می دهد.

۱۱- سایت Green Man Gaming

سایت دانلود بازی Green Man Gaming
سایت Green Man Gaming

Green Man Gaming یک سرویس توزیع دیجیتال است که در سال ۲۰۰۹ با کاتالوگی بیش از ۵۰۰۰ بازی رایانه ای برای دانلود ساخته شد. هرچند Steam بزرگترین سرویس دانلود برای بازی های رایانه ای است، اما Green Man Gaming طرفداران خود را به خاطر قیمت ها و تخفیفات عالی اش جذب کرد. بازی های زیادی با تخفیفاتی تا ۷۵ درصد در این سایت وجود دارند.

مانند بسیاری از فروشگاه های خشت و ملات، Green Man Gaming برنامه پاداشی را برای مشتریان همیشگی اش فراهم می کند. بازکنان می توانند از طریق خریدهای جدید و مبادلات خریدهای دیجیتالی جوایزی را کسب کنند. Green Man Gaming همچنین از طریق معرفی دوستان و بررسی بازی ها توسط کاربران نیز برای خریدهای بعدی اعتباری را هدیه می دهد.

در نهایت، Green Man Gaming برنامه پاداشی را از طریق پلتفرم رسانه اجتماعی خود یعنی Playfire ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد با اتصال حساب Steam خود به Playfire اعتباراتی را برای خرید کسب کنند. Green Man Gaming به خاطر برنامه های پاداش، قیمت های رقابتی و برنامه ارجاع سوم شخص خود به سرویس مطمئنی برای بازیکنان واقعی رایانه تبدیل شده و رقیبی سخت برای Steam شده است.

۱۲- سایت GamersGate

سایت دانلود بازی GamersGate
سایت GamersGate

GamersGate یک توزیع کننده دیجیتالی سوئدی برای بازی هایی رایانه است که در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد. این پلتفرم در اصل توسط Paradox Interactive به عنوان راهی برای توزیع بازی هایی که پیدا کردن آن ها در فروشگاه های خرده فروشی سنتی سخت بود، اداره شد. سرویس GamersGate از آن زمان از Paradox جدا شده و بیش از ۵۰۰۰ بازی رایانه ای را از ناشران و سازندگان بزرگ ارائه می دهد.

GamersGate بسیاری از بازی هایی که در Steam و Green Man Gaming یافت می شود را ارائه می دهد. برخلاف آن سرویس ها، GamersGate برای دانلود و اجرای بازی ها نیازی به عضو ندارد. بلکه، از یک برنامه کوچک استفاده می کند که دانلود فایل ها را برای رایانه شما انجام می دهد. زمانی که دانلود کامل شود، برنامه کوچک دانلود حذف شده و بازی به گونه ای نصب می شود که گویی نسخه فیزیکی آن را خریداری کرده اید. با این حال، اگر یک بازی از Steam DRM، استفاده کند، احتمالا نیاز به نصب Steam وجود داشته باشد.

GamersGate مانند Green Man Gaming تخفیفات و موارد تشویقی را برای خرید بازی ها ارائه می دهد که شامل Blue Coins که یک ارز مجازی است و به عنوان برنامه پاداش عمل می کند، می شود. Blue Coins از طریق خرید، نظرات، پیش سفارش ها و راهنمای بازی ایجاد شده توسط کاربر به دست می آید. GamersGate همچنین چیزی به نام DRM نامحدود را ارائه می دهد که در آن کدهای فعالسازی و کلیدهای نامحدودی در اختیار شما قرار می گیرند.

۱۳- سایت GOG.com

سایت دانلود بازی GOG.com
سایت GOG.com

GOG.com که به طور رسمی به Good Old Games معروف است یک توزیع کننده دیجیتالی لهستانی است که متعلق به CD Projekt RED بوده و توسط همین شرکت اداره می شود. این پلتفرم کار خود را از سال ۲۰۰۸ به عنوان یک پلتفرم بدون DRM برای به روزرسانی و ارائه بازی های رایانه ای کلاسیک برای سیستم های مدرن شروع کرده است. این سرویس از آن زمان به بعد شعبات زیادی داشته و شامل انتشارات جدیدی مانند مجموعه Witcher شرکت CD Projekt RED و همچنین عناوین دیگری چون Assassin’s Creed، Divinity: Original Sin و غیره می باشد.

GOG.com کلاینت خاص خود به نام GOG Galaxy را منتشر کرده که به عنوان یک ویترین و مدیریت دانلود عمل می کند. تمامی بازی های روی پلتفرم حالت بدون DRM خود را حفظ می کنند. GOG.com علاوه بر بازی های بدون DRM، ضمانت بازگشت وجه را ارائه می دهد که به مشتریان اجازه می دهد تا ۳۰ روز پول خود را پس بگیرند. GOG.com همچنین سرویس خود را گسترش داده و شامل بازی های مک و لینوکس نیز می شود. این سرویس محتوای قابل دانلود دیگری را برای بازی ها ارائه می دهد، مانند تصاویر پس زمینه و کتابچه های راهنما. GOG.com یک پایگاه طرفداران اختصاصی داشته و سرویس است که برای افرادی که به دنبال بازی های کلاسیک هستند، مناسب است.

۱۴- سایت Amazon Prime Gaming

سایت دانلود بازی Amazon Prime Gaming
سایت Amazon Prime Gaming

Amazon از نظر توزیع دیجیتالی بازی های رایانه ای یک سایت پیشرو به شمار می رود. این سایت تمامی انتشارات جدید را در لیست خود ارائه می دهد که به بازیکنان اجازه می دهد کدهای دیجیتالی آنلاین را برای بازی هایی که در Steam قابل استفاده هستند، خریداری کنند. حتی گاهی تخفیفات بیشتری نسبت به Steam ارائه می دهد. این موضوع باعث شده تا به گزینه خوبی برای خرید جدیدترین و بزرگترین عناوین تبدیل شود.

هرچند Amazon از نظر عناوین قدیمی با سایر توزیع کنندگان دیجیتالی دچار کمبود است. وقتی حرف از انتشار مجدد آثار کلاسیک، همچنین عناوینی که دو یا سه سال عمر دارند اما فقط به شکل فیزیکی ارائه می شوند، یک خلا بزرگ دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *